ו. אסטרטגיות ל: שוק עולה, שוק מדשדש, שוק יורד

tx

כאשר אנחנו מזהים מגמות מסוימות אנחנו נוקטים באסטרטגיות מתאימות. 

האסטרטגיות מוסבר בדף האופציות אולם כאן יש התייחסות נוספת וישירה למצבי השוק השונים. 


אסטרטגיות לשוק יורד

שוק יורד הוא שוק שבו אנחנו צופים שהבורסה תרד, או שהמניה ספציפית תרד.
או שהדבר קשור לאירוע פנדומנטלי, או שניתוח הטכני מראה לנו זאת, או סיבה אחרת שגורמת לנו שהשוק ירד. 

    במצב שבו יש מניות

כאשר אנחנו מחזיקים מניות שהשוק יורד יש לנו אפשרות לקנות להן הגנה - באמצעות לונג פוט את הלונג פוט נקנה לפחות ל 45 יום אבל אפשר גם להרבה יותר. אם מחיר המניה יעלה אז נפוך אז או שנמכור את הלונג פוט (נפסיד כסף, אבל לא הרבה) או שנהפוך את זה לעסקת בול פוט.

בנוסף, אם "נתפוס את הירידות בזמן" יש אפשרות למכור שורט קול ואז להפוך את כל העסקה לקוורד קול

    עסקאות עם   פוטים

יש לנו אפשרות לקנות פוטים. אם נקנה פוטים והירידות ימשיכו נוכל למכור אותם ולהרוויח את הכסף.
יש לנו אפשרות לעסקת ביר פוט. דהיינו לקנות פוטים מצד אחד ומצד שני למכור פוטים בסטרייק נמוך יותר. זוהי עסקה פחות יקרה מרק לקנות פוטים מצד שני פוטנציאל הרווח שלה גם הוא מוגבל.

יש לנו אפשרות לעסקה של פוט קלנד בעסקה זאת אנחנו קונים לונג פוט לתקופה ארוכה ומוכרים שורט פוט לתקופה קצרה. הרעיון הוא שהשורט פוט הוא מתחת לסופורט והלונג פוט הוא מעליו. אנחנו מממנים חלקית את הלונג פוט בעזרת השורט פוט, וחוזרים על העסקה הזאת גם בהמשך. 
חשוב שהפוט יחזיק מעמד. 
אם מדובר על דשדוש לכיוון ירידה אז נבחר אותם באותו סטרייק. אם מדובר על ירידה חזקה נבחר שהלונג פוט בסטרייק נמוך יותר. אם תחל עליה נוכל להפוך את העסקה לבול פוט. 

העסקאות עם הפוטים יכולות להיות לחברות ספציפיות שעליהן יש לנו עסקאות, כמו כן הן יכולות להיות על מדדים מרכזיים: כך למשל אם יש לנו כל מיני עסקאות על מניות הטכנולוגיה נבחר את הנסדק - עם תעודת הסל QQQQ ונערוך שם עסקת לונג פוט או ביר פוט או (עדיף) פוט קלנדר.


עסקאות קולים

אפשר למכור לונג קול (מה שמאוד מסוכן ולא כדאי).
בנוסף, אפשר לעשות עסקת ביר קול (למכור שורט קול ולקנות לונג קול בסטרייק מעליו. הרווח זה כמה שקיבלנו 


נגד המגמה

אפשר ללכת נגד המגמה וכשמרגישים שהירידות מיצו את עצמם או קרובות לשם למכור בול פוט או לקנות לונג קול. כדאי לעשות זאת לטווח ארוך, כך שאם יסתבר שטעינו נוכל לתקן. 
הרעיון בקניית הלונג קול זה שהמחירים שלהם נמוכים. 

אם מאמינים שבטוחח הקצר יש ירידות ובטווח הארוך יהיו עליות אפשר לעשות סוג של קול קלנדר. דהיינו למכור שורט פוט לטווח הקצר, ולקנות לונג קול לשלב הארוך.